سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

93/2/12
11:57 ص

بسم الله الرحمن الرحیم

آنچه از بیانات آقا (دامت برکاته)، در روز کارگر دریافتم؛

این است که در ابتدا باید موضع خودمان را نسبت به کار و کارگر مشخص کنیم
نگاهِ همراه با تکریم و احترام به کارگر باید داشت و اساسا این که همه، کارگر هستیم در معنای عام(1) و این که از نگاه مخاصمه آمیز بین کارفرما و کارگر بپرهیزیم. و همه در جهت رسیدن به دستاورد ها، باید هم تلاش و هم همکاری کنند.
دوم- اینکه کار را با تلاش و اهتمام، درست انجام داد. که کسی که کار را درست انجام دهد، مورد رحمت خداست.
سوم- اینکه حقیقت کارآمدی، ناشی از دانش، هوش، پشتکار و ابتکار و عزم راسخ است. و نیز قدرت تحرک بالا
چهارم- توجه اکید به عزم ملی و مدیریت جهادی. که ترسیم کننده ی آینده ی ماست و توجه و عمل به آن، مجموعه و یا کشور را در اوج قرار خواهد داد.
پنجم-عامل مهم مدیریت جهادی، عبارت است از خودباوری و اعتمادبنفس و اعتماد به کمک الهی که در این صورت، راه ها به سوی انسان، باز می شود.(در صورت توکل و استمداد از خدا)
ششم- نباید کار را دست کم گرفت.و به پیشرفت هایی کسب شده، قناعت کرد . باید برویم به دنبال ابتکارها و راه ها و میانبر هایی که نرفته ایم!
هفتم-همه از هم استفاده کنند که این هم افزایی موجب پیشرفت های بیشتر می شود
هشتم-تحریم، مال جاییست که دست ما بسته است! در هرجایی که شما از خودتان تحرک و پیشرفت نشان دهید، طرف احساس می کند تحریم یک کار لغوی است، کار بیهوده ایست، کار ابلهانه ایست!
نهم- هرجا شما قوی بودید، توانا بودید، روی پای خودتان توانستید بایستید، آنها(قدرتهای کوچک و بزرگ دنیا) مجبور می شوند مودبانه تر برخورد کنند، منطقی تر رفتار کنند؛ این کلید حل همه ی مشکلات کشور است.
دهم-باید کشور، از درون بجوشد. تولیدتان را اقتصادتان را ، آینده تان را باید خودتان از درون تامین کنید.

(1): «...آنچه ما همیشه بر روی آن تکیه کردیم، تأکید کردیم و از بن دندان معتقدیم که برای کشور، برای فرهنگ عمومی کشور یک ضرورت است، عبارت است از تکریم و احترام‌گذاشتن به کار و کارگر. کارگر معنای عامّی دارد؛ امام (رضوان الله علیه) میفرمودند: پیغمبران هم کارگر بودند؛ همین‌جور است...»

 


 #آنچه_از_بیانات_آقا_بدست_آوردم 


  

پیام رسان

+ به ذره گر نظر لطف، بوتراب کند/به آسمان رود و کار آفتاب کند...

+ شب عرفه است... عرفه ای که دروازه ی محرم است...امسال، ترسم از روضه های باز است... دلم، حرم، کرب و بلا ... دریاب مارا ارباب...

+ اگر کسی دنبال درست شدن معاش است، باید به گفتمان مقاومت پیوند بخورد. همه شما وظیفه دارید که به اندازه انگشتان دست آرا، کسانی که تردید دارند به چه کسی رای بدهند را به سمت جلیلی بیاورید. حجت الاسلام و المسلمین پناهیان
ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ